راهنمای ثبت نام مشاوره انتخاب رشته دستیاری ۹۷

‘اگر شما هم جز کسانی هستید که هنوز در مورد مهمترین انتخاب زندگی خود یعنی انتخاب رشته دستیاری به نتیجه نرسیده اید و بین چند گزینه شک دارید توصیه میکنم حتما مطلب زیر را تا انتها بخوانید

انتخاب رشته دستیاری یکی از مهمترین دغدغه های داوطلبان پس از آزمون است. هر ساله از میان حدود ۱۵۰۰۰ نفر پزشک عمومی که در آزمون دستیاری شرکت میکنند، تعداد زیادی مجاز به انتخاب رشته میشوند ولی حدود ۲۰ در صد شرکت کنندگان در نهایت در یک رشته محل پذیرفته خواهند شد.

‘فرصت اندک و انتخابی سرنوشت ساز’

از این میان، یک درصد از شرکت کنندگان در هر رشته ای که تمایل داشته باشند (صرف نظر از شهرهای مختلف ) پذیرفته شده و حدود چهار درصد نیز در سایر رشته های مینور و پرمتقاضی پذیرفته خواهند شد. پانزده در صد مابقی نیز در سایر رشته ها شانس خود را امتحان میکنند.
با توجه به افزایش سهمیه های متنوع در آزمون دستیاری و تقسیم ظرفیت ها در سهمیه های مختلف، و نیز کم شدن ظرفیت پذیرش آزاد، اعمال نمره های پیش کارورزی و معدل دوران پزشکی عمومی، و نیز اعمال اثر ضریب دروس در زیرگروه های مختلف و نمره و رتبه متفاوت در هر زیر گروه، انتخاب رشته دستیاری برای اکثر داوطلبان به امری پیچیده مبدل گشته و مستلزم صرف وقت و انرژی زیاد، آن هم در فرصت بسیار اندک می باشد.

متاسفانه همین فرصت اندک و عدم شناخت کافی از رشته شهر ها باعث شده بسیاری از داوطلبان انتخاب رشته رزیدنتی خود را با عجله و بدون آگاهی کامل از ویژگی های شخصیتی خود انجام داده و منجر به عواقب خطرناکی شود از جمله:

انصراف از رشته پس از گذشت مدت کوتاهی از دوران رزیدنتی

 

محرومیت از آزمون دستیاری

 

پرداخت خسارت های مالی سنگین به وزارت بهداشت

 

افسردگی و از دست دادن روحیه و اعتماد به نفس

 

از دست دادن فرصت قبولی برای سایر رشته ها

 

عدم شرکت در آزمون دستیاری در سال های بعد

 

تغییر رفرانس ها و خواندن مجدد مباحث جدید

 

شروع دوران طرح و سربازی و فاصله گرفتن از امتحان و عدم وقت کافی برای مطالعه در سال بعد

 

و در نهایت اتلاف حداقل یکسال از زندگی

 

و در صورتی که در رشته ای پذیرفته شوید و بدون علاقه به آن رشته ادامه دهید، زندگی شادی نخواهید داشت و از کارتان لذت نخواهید برد و تا آخر عمرتان با اجبار با شغل خود روبرو خواهید بود.

انتخاب رشته رزیدنتی

چه کسانی نیاز به مشاوره انتخاب رشته دستیاری دارند؟

همه کسانی که مجاز به انتخاب رشته میشوند، احتمال قبولی در آزمون دستیاری دارند و بایستی انتخاب های خود را با دقت بسیار بالایی انجام دهند. حتی کسانی که رتبه های برتر آزمون دستیاری می باشند نیز در انتخاب های خود با شک و تردید مواجه اند و تا آخرین لحظه گزینه ها را ویرایش میکنند. چرا؟! چون هیچ انتخابی کامل نیست و همه گزینه ها محاسن و معایب مخصوص خود را دارند. به همین خاطر انتخاب ها حتی برای رتبه های تک رقمی نیز دشوار است.

رتبه های میانه نیز کاری بسیار دشوار پیش رو دارند. تراکم رتبه و نمرات در قسمت میانه بسیار زیاد بوده و یک انتخاب ناصحیح و جابجایی گزینه ها کافی است تا سرنوشت شما کاملا تغییر کند. برای رتبه های بیشتر نیز مشاوره انتخاب رشته دستیاری بسیار ضروری است. چرا که با کمی هوشمندی میتوان در رشته ای که امکان کمتری برای قبولی دارید پذیرفته شوید. پس مشاوره انتخاب رشته دستیاری برای تمامی افرادی که مجاز به انتخاب رشته میشوند صرف نظر از رتبه ای که کسب کرده اند، بسیار توصیه میشود.

با توجه به اینکه مشاوره انتخاب رشته دستیاری فقط برای تعداد محدودی از افراد انجام میشود اولویت با کسانی است که زودتر ثبت نام کنند پس تا ظرفیت تکمیل نشده است همین الان برای رزرو اقدام کنید

برای یک انتخاب رشته عالی چه مراحلی لازم است؟

مهمترین کار در ابتدا شناخت شخصیت خود، و شناخت رشته های متناسب با شخصیت خود می باشد. این امر حساس ترین قسمت انتخاب رشته می باشد. امری که باعث میشود شما به رشته ای که تا بحال فکر نمیکردید، فکر کنید و یا بدانید رشته ای که احساس میکردید به آن علاقه دارید واقعا آن چیزی نیست که از آن تصور داشتید.

در مرحله بعدی و پس از اینکه مشخص شد چه رشته هایی در دایره انتخاب های شما قرار میگیرند، بایستی نوع سهمیه قبولی شما مشخص گردد. اینکه اصلا از سهمیه ها استفاده بکنیم یا خیر، سهمیه مناطق محروم ارزش دارد یا خیر، واین ها بسته به شرایط زندگی و اهدافی که هر فرد برای آینده خود دارد متفاوت خواهد بود.

در مرحله بعد بایستی شهرهای متناسب با محل سکونت شما انتخاب شود.اینکه شما ترجیح میدهید در رشته دوم مورد علاقه تان بمانید ولی نزدیک محل زندگی خود باشید و یا برای رسیدن به اولین انتخاب مورد علاقه خود فاصله ها را بی معنی کنید.

و در نهایت چینش رشته شهر ها با توجه به تمامی مراحل طی شده می باشد و اینکه پس از طی این مراحل حالا به یک ذهنیت روشنی از آنچه پیش رو دارید رسیده اید و انتخاب برای شما آسان تر شده است تا بتوانید بهترین انتخاب رشته را داشته باشید و همیشه از این انتخاب خود احساس رضایت عمیق کنید.

چه کسانی برای دادن مشاوره انتخاب رشته دستیاری به شما صلاحیت دارند؟

مسلما پس از این همه تلاش برای این آزمون طاقت فرسا و وحشتناک شاید فکر کردن به مواردی که در بالا ذکر شد باعث گردد که برای انتخاب رشته خود از یک مشاور کمک بخواهید. این مشاور میتواند دوستان شما، پدر و مادر، بستگان، اساتید و … باشند. اما یادتان باشد سرنوشت زندگی خود را به راحتی به دست کسی نسپارید. تنها کسی میتواند به شما مشاوره درستی بدهد که خود، این مسیر را با موفقیت طی کرده، و کارنامه درخشانی دارد.

‘برای رزرو مشاوره انتخاب رشته رزیدنتی ۹۷ همین الان اقدام کنید’

‘تیم رزیدنت شو متشکل از نفرات برتر و با تجربه آزمون رزیدنتی سال های گذشته مفتخر است در تمامی مراحل زیر همراه شما عزیزان باشد:’

 

شناخت شخصیت و رشته های مرتبط با شخصیت شما’ 


تعیین سهمیه هایی که شما مجاز به استفاده می باشید’


تعیین شهر با توجه به محل زندگی و شرایط خانوادگی شما’


چینش گزینه ها و تکمیل مشاوره انتخاب رشته دستیاری’

‘اعضای تیم مشاوره انتخاب رشته دستیاری’

دکتر محمد حسین اسدی

رزیدنت رادیولوژی دانشگاه تهران

مدیر و موسس مجموعه رزیدنت شو

مشاور برنامه ریزی و انتخاب رشته دستیاری از سال ۹۴

نویسنده کتاب نگاهتو عوض کن (راهنمای جامع و عملی برای انتخاب رشته دستیاری پزشکی در ایران)

دکتر فریبرز عزیزی

رزیدنت رادیولوژی دانشگاه مشهد

مدیر بخش مشاوره انتخاب رشته دستیاری سایت science در سال های گذشته

عضو سابق کمیته مشورتی دانشجویی وزارت بهداشت

فعال پژوهشی و عضو کمیته علمی کنگره های متعدد کشوری

فعال صنفی دستیاری

دبیر سابق کمیته استعداد درخشان دانشگاه علوم پزشکی مازندران

‘ما با چه شیوه ای برای شما انتخاب رشته خواهیم کرد؟’

از آنجایی که انتخاب رشته امری بسیار حساس است اعضا تیم رزیدنت شو به صورت اختصاصی به قسمتی از روند مشاوره انتخاب رشته دستیاری پرداخته و اطلاعات خاصی در زمینه مربوط به خود به شما ارائه خواهد کرد. این یعنی در مجموع شما از تجربیات تخصصی کل تیم بهره مند خواهید شد و انتخاب رشته بسیار قابل اعتمادی خواهید داشت. ابتدا وارد بخش روانکاوی و شناخت شخصیت شده و رشته های متناسب با روحیات شما و آینده ای که از زندگی خود انتظار دارید در یک لیست ده تایی به ترتیب اولویت بیان خواهد شد. سپس وارد بخش انتخاب شهر و سهمیه شده و شهرهایی که برای شما مناسب تر بوده و اولویت بالاتری از نظر آموزش نیز دارند انتخاب خواهد شد. و در نهایت چیدمان نهایی رشته شهرها آماده میشود.

شرایط ثبت نام چیست و باید از کجا شروع کنم؟

تمام کسانی که مجاز به انتخاب رشته رزیدنتی می باشند می توانند در مشاوره ما شرکت کنند.

 

مشاوره به صورت کاملا خصوصی و فرد به فرد و با توجه ویژه به شرایط شما انجام خواهد شد

 

مشاوره به دو صورت حضوری و تلفنی انجام می پذیرد

 

محتویات هر دو روش مشابه یکدیگر بوده و تفاوتی با یکدیگر نخواهند داشت

 

مبلغ سرمایه گذاری برای مهمترین تصمیم زندگی شما در مشاوره حضوری ۴۴۹ هزارتومان و در مشاوره تلفنی ۳۴۹ هزارتومان خواهد بود.

 

مدت زمان مشاوره خصوصی حدود یک ساعت می باشد که تقریبا نیمی از آن برای شخصیت شناسی و انتخاب رشته متناسب با روحیات و اهداف شما انجام خواهد شد و نیمی از زمان برای تعیین نوع سهمیه، شهرها و چینش نهایی خواهد بود.

 

با توجه به محدودیت ظرفیت برای انتخاب رشته مسلما اولویت با کسانی است که زودتر ثبت نام خود را قطعی کنند و پس از تکمیل ظرفیت شما دیگر قادر به ثبت نام نخواهید بود.

 

برای ثبت نام کافی است بر روی دکمه ثبت نام مشاوره انتخاب رشته دستیاری کلیک کرده و پس از تکمیل فرم مشخصات و نوع انتخاب رشته وارد صفحه پرداخت شوید و ثبت نام خود را تکمیل نمایید.

 

ثبت نام فقط به صورت آنلاین بوده و پس از تکمیل اسم شما در لیست انتخاب رشته افزوده خواهد شد. پس از آن جهت تعیین زمان مشاوره با شما تماس گرفته میشود.

 

در صورت بروز هرگونه مشکل در فرایند ثبت نام و یا سوالات پیرامون ثبت نام از قسمت ارتباط با ما استفاده نمایید

 

 

هدیه ما به شما: در صورت ثبت نام در مشاوره انتخاب رشته، یک جلد کتاب نگاهتو عوض کن به شما هدیه داده میشود تا با آمادگی بیشتری برای انتخاب رشته حاضر شوید.

‘سوالات متداول

‘آیا پس از انتخاب رشته تلفنی نیاز به انتخاب رشته حضوری هم داریم؟’


خیر-انتخاب رشته تلفنی و حضوری تفاوتی از نظر محتوا با یکدیگر ندارند


‘آیا پس از مشاوره توسط تیم رزیدنت شو با افراد دیگر هم مشاوره لازم است؟’


مشاوره در هر کاری و با افراد مختلفی لازم است،اما توجه داشته باشید از چه کسی این مشاوره را دریافت میکنید، اما ما همه جوانب را برای شما در نظر گرفته ایم تا از این نظر خیال شما راحت باشد.


‘در مورد رشته های مصاحبه دار در جلسه مشاوره صحبت خواهد شد؟’


اگر پس از انتخاب رشته متناسب با شخصیت شما در ردیف رشته های مصاحبه دار قرار گرفتید، توضیحات لازم توسط همکاران ما در خصوص سوالات و نحوه مصاحبه به شما داده میشود.
‘مشاوره حضوری کی و کجا برگزار می شود؟’


به محض اعلام رتبه ها و اعلام دفترچه انتخاب رشته رزیدنتی زمان و مکان انتخاب رشته مشخص میگردد


‘داوطلبانی که خارج از شهر تهران باشند چگونه انتخاب رشته میشوند؟’


ما به شما پیشنهاد میکنیم از مشاوره تلفنی استفاده کنید چون هر دو نوع مشاوره تلفنی و حضوری از نظر کیفیت و محتوا و زمان مشابه یکدیگر هستند


‘هزینه مشاوره کمی بالا نیست؟’


اولا ما برای داوطلبانی که به صورت گروهی(حداقل سه نفر) اقدام به ثبت نام کنند تخفیف در نظر گرفته ایم، اما مشاوره ما توسط یک نفر انجام نشده وهر داوطلب توسط دو نفر به  صورت تخصصی آنالیز خواهد شد که این باعث متفاوت شدن ما و اعتماد به نفس شما خواهد شد. و نکته دیگر اینکه شاید خیلی از شما برای خیلی از مسائل بی اهمیت زندگی مبالغ بیشتری هزینه کرده اید، حالا برای مهمترین تصمیم زندگی خود حاضرید چقدر پرداخت کنید؟ شاید در صورتی که تصمیم اشتباه بگیرید هزینه های بسیار بیشتر و بعضا جبران ناپذیری متقبل شوید. پس به این موضوع بیشتر بها بدهید.

 

‘برای ثبت نام های گروهی تخفیفی در نظر گرفته شده است؟’


بله-اگر قصد ثبت نام با حداقل تعداد۳ نفر را دارید از طریق قسمت ارتباط با ما تماس بگیرید تا کد تخفیف به شما تعلق گیرد

 

‘من کد تخفیف دارم چطور میتوانم از آن استفاده کنم؟’


پس از اتمام اطلاعات ثبت نام و ورود به درگاه پرداخت زرین پال میتوانید کد تخفیف خود را وارد نمایید


‘سوال من در لیست بالا پیدا نشد، از چه طریقی میتوانم با شما در ارتباط باشم؟’


از طریق قسمت ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه ویژه رزیدنت شو

با عضویت در خبرنامه ویژه رزیدنت شو از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!

0