تکمیل ظرفیت دستیاری

تکمیل ظرفیت دستیاری به زبان ساده!

تکمیل ظرفیت دستیاری پزشکی در هر سال نقطه امیدی برای داوطلبانی است که به دنبال قبولی در شهر و رشته بهتر هستند. اما این امر مستلزم این است که در مرحله اول انتخاب رشته دستیاری پذیرفته نشده باشید و یا اصلا انتخابی انجام نداده باشید. چون در صورت قبولی و انصراف و یا عدم ثبت نام دیگر مجاز به انتخاب در تکمیل ظرفیت نیستید! به همین دلیل بعضی از داوطلبان انتخاب های خود را دست بالا میگیرند تا اگر قبول نشدند بتوانند از تکمیل ظرفیت دستیاری استفاده کنند.

تکمیل ظرفیت دستیاری
چند نکته مهم به زبان ساده در تکمیل ظرفیت دستیاری

اول اینکه زمان آن قابل تمدید نیست و شما بایستی به سرعت تصمیم خود را بگیرید! البته باید مراقب باشید چرا که این سرعت سرنوشت یک عمر شما را رقم خواهد زد! پس بهتر است در این زمان کم از افراد و منابع مطمئن مشورت بگیرید تا دچار سردرگمی نشوید. من به شما کتاب نگاهتو عوض کن ( راهنمای جامع و عملی انتخاب رشته دستیاری) را پیشنهاد میکنم.

همه رشته محل ها رو نمیتونید انتخاب کنید!

بله درست شنیدید! شما بستگی به نمره ای که اوردید میتونید فقط یکسری از رشته ها رو انتخاب کنید! مثلا رشته ای مثل پوست و رادیولوژی که در مرحله تکمیل ظرفیت دستیاری پذیرش داره برای نمرات بالا قابل انتخاب هست اما خوب رشته هایی که در تکمیل ظرفیت باز میشه از رشته های مینور تاپ تا رشته های ماژور کم تقاضا رو شامل میشه و حالا شما میتونید یکبار دیگه شانستون رو امتحان کنید!

محروم ها طبق قانون قبلی!

کسانی که میخوان از سهمیه مناطق محروم استفاده کنند حواسشون باشه که اولا باید شرایطش رو داشته باشند و ثانیا طبق قانون قبلی اون رشته باید در استان محل انتخابی شما برای سهمیه محروم لازم باشه یعنی به عبارتی در استان شما اعلام نیاز شده باشه!

پزشک خانواده برای همه!

همه داوطلبان میتونند تخصص پزشک خانواده رو انتخاب کنند و البته قبل از انتخاب نهایی و پذیرش از شما مصاحبه میشه!

استعداد درخشان ها حواسشون باشه!

اگر به هر دلیلی تاریخ فارغ التحصیلیتون بعد از ۳۱ شهریور باشه نمیتونید در تکمیل ظرفیت دستیاری شرکت کنید چون مطابق قانون باید تا اون تاریخ درستون تموم شده باشه؛ و حالا درسته که فارغ شدید و ظاهرا مشکلی نیست اما شما یک جرم انجام دادید و اون اینکه زمان ثبت نام تاریخ فارغ التحصیلی رو اشتباه اعلام کردید و این تخلفه! پس حواستون رو جمع کنید!

قانون محرومیت پا برجاست!

یادتون باشه در تکمیل ظرفیت دستیاری هم مثل انتخاب رشته مرحله اول اگر قبول شید و انصراف بدید یا ثبت نام نکنید یکسال از آزمون محروم میشید, پس اگه تا الان زحمت کشیدید و درستون رو خوب خوندید در این زمینه دقت کنید.
در پایان اگر نیاز به مشاوره و راهنمایی در زمینه انتخاب رشته داشتید میتونید از مقالات رایگان سایت ما و از مشاوره تخصصی انتخاب رشته استفاده کنید. البته پیشنهاد میکنم حتما کتاب مشاوره و فایل صوتی کارگاه انتخاب رشته دستیاری رو گوش کنید چون مطمئنا کمک زیادی بهتون خواهد کرد.
به امید موفقیت همه شما در رزیدنتی

برای ورود به سایت سنجش پزشکی کلیک کنید

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    عضویت در خبرنامه ویژه رزیدنت شو

    با عضویت در خبرنامه ویژه رزیدنت شو از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!